HERŞEYDEN BİRAZ….

Çalışan annelere destek! Kreş ve bakıcı yardımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? Bakıcı parası ödeneği yardımı hakkında.

Çalışan annelere destek! Kreş ve bakıcı yardımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? Bakıcı parası ödeneği ?

Çalışan annelere bakıcı parası desteği yapılacağı geçtiğimiz günlerde tüm vatandaşlara duyuruldu. Yarın başlayacak olan başvurular için binlerce kişi konu ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Sosyal Güvenlik Kurumunca Avrupa Birliği destekli “Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” hayata geçirilecek. Ankaraİstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek bu proje için internet üzerinden çalışan anneye bakıcı parası ödeneği başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusuna yanıt arıyor. Peki, çalışan anneye bakıcı parası başvurusu ne zaman başlayacak? Tüm detaylar haberimizde… DEVAMINI OKU

Rotavirüs ve Aşısı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bebeklerde ishal sık görülen bir durum ama minik kuzunu hastaneye yatıracak kadar ağır bir virüs olan rotavirüs, ishalin en ağır hali.

Tüm dünyada bebekler için hayati tehlikeye bile neden olan bu virüs ve rotavirüs aşısı hakkında bilmen gereken her şey bu yazıda, hadi oku!

Rotavirüs nedir?

Bebeklerde ve çocuklarda şiddetli ishale neden olan, tehlikeli bir virüs kendisi. Su ve tuz emiliminde bozulma yaratıp sindirim sistemine büyük hasar veriyor.

Tüm memelilerde ve kuşlarda hastalığa yol açıyor. Dr. Erhan Ateş, çocukların 5 yaşına geldiklerinde en az bir kez rotavirüsü ishali yaşadıklarını belirtiyor. DEVAMINI OKU.

Devletin Karşılamadığı Aşılar: Aşı Takvimi Dışındaki Aşılar Hangileridir?

Acıbadem Göktürk Polikliniği Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Duygu Gür bebeklerde devletin karşılamadığı aşılar konusunda bilgiler verdi.

Meningokok/ Benekli Menenjit Hastalığı

Meningokok / Benekli Menenjit Nedir?

  • Menenjit, beyni örten zarların iltihabıdır. Farklı enfeksiyon ajanları menenjite neden olabilir. Meningokok menenjiti ise salgın yapan menenjitlerin en önemli sebebidir. Meningokok bakterisinin farklı alt tipleri vardır ve değişik coğrafyalarda farklı tipler baskın olarak görülür.
  • Meningokok hastalıklarının görülme sıklığı dünya genelinde farklılıklar gösterir. Meningokok bakterisi, DEVAMINI OKU.